Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: чому Верховна Рада має ухвалити законопроєкт про реєстрацію актів цивільного стану на ТОТ

11 / 05 / 2023

28 лютого 2023 року на сайті Верховної Ради України був зареєстрований законопроєкт № 9069 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та за межами України». Уже 2 березня його було направлено на ознайомлення Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Законопроєкт може значно полегшити ситуацію з реєстрацією актів цивільного стану, зокрема народження, смерті, шлюбу та його розірвання, на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України.

На думку Коаліції організацій, що опікуються захистом прав постраждалих унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України є щонайменше 8 причин, чому Україна має ухвалити законопроєкт № 9069:

  1. Дозволить збільшити кількість реєстрації актів цивільного стану, які відбулися під час окупації.
  2. Суттєво розвантажить суди.
  3. Забезпечить доступ громадян України до реалізації прав та свобод (право на освіту, медичне обслуговування, сімейні та спадкові права тощо).
  4. Зменшить ризик безгромадянства для жителів окупованих територій.
  5. Дозволить мати апробовану процедуру варифікації сотень тисяч актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованих територіях.
  6. Сприятиме успішній реінтеграції мешканців тимчасово окупованих територій.
  7. Створить умови для оперативного отримання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому з органів ДРАЦС, зокрема й за кордоном, незалежно від місця проживання або перебування особи.
  8. Забезпечить можливість перереєструвати в Україні акти цивільного стану, зареєстровані в іноземних органах країни перебування, та отримати документи українського зразка.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини