Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: безпека має бути першочерговою умовою комунікації з Кримом

5 / 09 / 2022

Необхідно максимально дотримуватися правил цифрової безпеки, щоби комунікація з  жителями тимчасово окупованого Криму не призвела до посилення переслідувань. Про це Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко повідомив у коментарі Крим.Реалії.

«Хвиля переслідувань у Криму не припиняється з 2014 року. Утиски після повномасштабного вторгнення росії в Україну стають дедалі масштабнішими. Ми не можемо прогнозувати дій окупантів. Але з огляду на останні події на окупованому півострові — «жовтий» рівень терористичної загрози, закон про «дискредитацію дій армії рф» та нові хвилі переслідувань — цілком можна прогнозувати подальше посилення репресій», — зазначив Олексій Тільненко.

Минулого тижня ГУР публічно звернулося до жителів тимчасово окупованого Криму зі закликом допомагати українським розвідникам та повідомляти про місця базування та адреси проживання російських військових на півострові, маршрути пересування їхньої техніки та прихильників місцевої влади.

«Кожен має вирішити для себе, як йому діяти. Але головне — безпека людини. Ми завжди намагаємось дотримуватися правил безпеки, підтримуючи комунікацію з людьми в окупованому Криму», — додає Олексій Тільненко.

Для безпечних комунікацій у «Крим SOS» рекомендують користуватися захищеним месенджером із шифруванням листування та розмов (наприклад Signal) та налаштувати автовидалення повідомлень, використовувати власні паролі, відключати резервне копіювання, активувати двофакторний захист на всіх акаунтах у соцмережах, месенджерах та електронній пошті, а також обов’язково видаляти всі повідомлення та фото, чистити кеш браузера і телефону.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас