Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: батьків кримських школярів не пустили на лінійки, а школи патрулювали поліція та росгвардія

1 / 09 / 2023

КримSOS стало відомо, що в школах тимчасово окупованого Криму батьків не пустили на шкільні лінійки. Також території шкіл патрулювали співробітники поліції та росгвардії.

У лінійках взяли участь лише учні перших та 11 класів. Решта класів у цей час мають так звану «класну годину», а саме — урок «Розмови про важливе». Під час таких «уроків» школярам прищеплюють «патріотичне виховання, формують уявлення про культурну та історичну єдність російського народу та важливість їхнього збереження». Як відомо, на таких заняттях також не лунають розмови про війну росії проти України.

До участі в шкільній лінійці допустили лише батьків першачків. Окупанти пояснили, що обмеження ввели «в цілях безпеки».

Території кримських шкіл патрулювали співробітники поліції та росгвардії. За наявною інформацією, такий сценарій шкільної лінійки реалізувався у більшості шкіл тимчасово окупованого Криму. Це може вказувати на отримання неофіційних вказівок з окупаційної адміністрації.

Нагадуємо, що 1 вересня 2022 року в окупованому Криму школярів агітували вступати до лав російської армії, що порушує низку норм міжнародного права. Детальніше про мілітаризацію освіту на окупованому півострові — у статті КримSOS.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини