Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримських лікарів змушують фальшувати результати медогляду призовників

7 / 06 / 2022

У тимчасово окупованому Криму лікарів примушують фальшувати результати медичного огляду, який проходять призовники за направленням військкоматів. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“Лікарів, які очолюють медкомісії військкоматів в окупованому Криму, змушують фальшувати результати медичних оглядів призовників. Цей примус спрямований на збільшення кількості призовників. Призов кримчан до лав російської армії є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права та воєнним злочином”, –  розповідає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Також, такі дії можуть кваліфікуватися як втручання у приватне життя. У випадку призову чоловіків із вадами здоров’я, це становитиме порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я. 

“Таким чином, чоловіки в Криму, які отримали російський “паспорт”, є в зоні ризику через дії окупаційної влади. Офіційно в рф та окупованому Криму зараз відбувається черговий весняний призов на військову службу. Однак фальшування медичних оглядів може свідчити про намір окупантів провести приховану мобілізацію в Криму”, – додав Євгеній Ярошенко. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини