Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримськотатарський орнамент Орьнек внесли до списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства

16 / 12 / 2021

Кримськотатарський орнамент Орьнек та знання про нього внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Таке рішення було ухвалене 16 грудня на 16-й сесії Міжурядового комітету з питань охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яке проходить у Парижі.

Про це в коментарі КримSOS повідомила голова ГО «Алєм» Есма Аджиєва. З ініціативи її організаціїї Орьнек було внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України у 2018 році.

«Орьнек є вагомим компонентом сучасної культури кримських татар. Саме сучасної культури, я на цьому хочу акцентувати увагу, оскільки основна інтерпретація терміну “нематеріальна культурна спадщина” — це “жива спадщина”. До списку включається не орнамент як такий, а саме знання та практика, пов’язані з його використанням. Тобто йдеться про спільноту, її цінності, традиції та взаємодію людей», — сказала Есма Аджиєва.

Вона також додала, що завдяки включенню орнаменту Орьнек до Репрезентативного списку, цей вид мистецтва та і його майстри будуть широко представлені світові.

Президент України Володимир Зеленський назвав визнання орнаменту Орьнек елементом світової нематеріальної культурної спадщини «гідним визнанням самобутності киримли та краси культурної мозаїки України».

Нагадаємо, Україна відправила номінаційне досьє орнаменту Орьнек на розгляд в ЮНЕСКО у березні 2020 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини