Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримськотатарський активіст отримав застереження від прокуратури за відеозвернення на підтримку політв'язнів

23 / 03 / 2021

 Про це повідомляє «Кримська солідарність». 

У цьому документі сказано, що прокуратура, відповідно до Федерального закону № 114-ФЗ «Про протидію екстремістської діяльності», вивчила відеозвернення старійшин кримськотатарського народу Нижньогірського району від 8 березня 2021 року на підтримку кримських політв’язнів і побачили в ньому «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності».

  

«Встановлено, що Ви є учасником відеозвернення, де один із присутніх, звертаючись безпосередньо до представників кримськотатарського народу, необґрунтовано, невмотивовано і неодноразово вказав на незаконність процесуальних рішень прийнятих … щодо громадян РФ, діяння яких кваліфіковані … як злочинні», — йдеться в повідомленні.

У документі також зазначено, що такі характеристики дій окупаційної влади, як «утиск», «залякування», «беззаконня», «несправедливість», «спроба залякати», а також заклики «допомагати всім, хто перебуває під тиском» нібито свідчать про формування негативного ставлення до окупаційної поліції та суду.

На думку прокуратури, розпалюванню національної і соціальної ворожнечі сприяє прирівнювання переслідування кримських татар окупаційною владою РФ до депортації 1944 року, про яку йдеться у відеозверненні старійшин.

В результаті Ахмаджону Кадирову нагадують про неприпустимість порушення закону «Про протидію екстремістської діяльності» і погрожують притягнути до відповідальності в майбутньому в разі невиконання цих рекомендацій.

Сам активіст розповів «Кримській солідарності», що йому подзвонили і представилися заступником прокурора, попросивши вийти, щоб пред’явити застереження особисто. Чоловік відмовився що-небудь підписувати і посилався на 51 статтю Конституції РФ.

Варто нагадати, що Ахмаджон Кадиров 10 липня 2019 року провів на Червоній площі в Москві одиночну акцію на підтримку ув’язнених кримських татар.

 

Також нагадаємо, що син Ахмаджона Кадирова Айдер проходить обвинуваченим у справі про «неповідомлення про злочин» (ст. 205.6 КК РФ) і перебуває під підпискою про невиїзд.

У березні цього року кримськотатарські старійшини з різних районів Криму записали подібні відеозвернення на підтримку кримськотатарських політв’язнів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини