Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримського імама Юсуфа Аширова знову оштрафували за «незаконну місіонерську діяльність»

9 / 06 / 2021

Про це QirimInfo повідомив його адвокат Рустем Кямілєв.

За його словами, на судовому засіданні було вислухано 6 свідків, які підтвердили доводи захисту про те, що Аширов не займався ніякою місіонерською діяльністю, оскільки свого вчення, відмінного від того, яке сповідують кримські татари, у нього немає.

«Всі релігійні обряди Ашировим проводяться згідно з тими нормами, які прийняті у нас в народі. Тобто по мазхабу імама абу Ханіфи (найпоширеніша серед мусульман-сунітів релігійна школа — ред.). І також в статутних документах громади “Алушта” сказано, що саме за цим мазхабом проводяться обряди», — розповів Рустем Кямілєв.

Свідки ж обвинуваченняя, повідомив адвокат, стверджували, що імам нібито проводив нетрадиційні для місцевого течії ісламу обряди.

Але доводи захисту «суд» не почув.

Зараз адвокат очікує постанову з повним обґрунтуванням думки «суду», аби подати апеляцію на цей вердикт. Також, сказав Рустем Кямілєв, це рішення приєднають до скарги про незаконне переслідування імама, яку відправлять до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, в квітні 2020 року підконтрольною РФ прокуратурою Алушти було порушено адміністративну справу проти мама громади «Алушта» Юсуфа Аширова за «незаконну місіонерську діяльність» (ч.4 статті 5.26 КоАП РФ). У червні 2020 року російський суд в Алушті оштрафував Аширова на 5 тисяч рублів по цій справі.

Як раніше повідомляв адвокат Рустем Кямілєв, окупаційна влада тисне на автономну громаду «Алушта», оскільки хоче ліквідувати її і приєднати до російського Духовного управління мусульман Криму (ДУМК).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини