Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Крим в іноземних ЗМІ за тиждень

27 / 03 / 2017

Британська The Guardian пише про причини і наслідки анексії Криму для путінського режиму. Автор розповідає про пропагандистську війні Кремля при окупації півострова, і про те, як анексія Криму дала можливість оголосити Росію «знову великою», а саму окупацію півострова прирівняти до перемоги над нацистами в 1945 році.

У статті наголошується, що в окупація Криму увінчалася гучним успіхом для Путіна на внутрішній арені, проте в довгостроковій перспективі все може виявитися не таким вже райдужним для сьогоднішньої влади Росії. Так як рівень життя в Росії продовжує погіршуватися, а невдоволення населення зростає через корумпованість влади.

Автор резюмує, що Путін копіює Сталіна звинувачуючи у всіх бідах Росії зовнішні ворожі сили, однак чи довго зможе вистояти картковий будиночок збудований Путіним сказати складно.

 

BBC публікує матеріал під назвою «Крим – місце в яке досить складно дістатися». Британський журналіст працює постійним кореспондентом ВВС в Москві розповідає про свою поїздку до Криму і про складнощі супутніх кожному бажаючому відвідати півострів.

Аби не допустити порушувати міжнародні закони журналіст вирішив відвідати Крим отримавши офіційний дозвіл української влади. Відсутність прямого авіасполучення Москви з Києвом з жовтня 2015 року, російські ФБСшнікі на кордоні з окупованих півостровом – це ті деякі складності, з якими зіткнулися британські журналісти.

В анексованому Криму британці поспілкувалися з місцевими жителями. І почули діаметрально-протилежні точки зору на поставлені питання. Частина жителів Криму, свято вірить в те, що якщо б неросійського анексія, то українські націоналісти знищили б російське населення Криму. Інші жителі хочуть повернення Криму під контроль України.

Вдалося журналісту поспілкуватися і з батьком зниклого Ервіна Ібрагімова. Умер Ібрагімов розповів про викрадення сина і про безрезультатність заходів вжитих для отримання будь-якої інформації щодо Ервіна.

Британці поділилися своїми враженнями про нові життєві реалії кримчан.

 

Independent розповідає про «безпрецедентні» навчаннях російської армії в Криму.

Одночасно три великі десантні підрозділи взяли участь у навчаннях на анексованому півострові. Видання відзначає, що в навчаннях взяли участь близько 2500 парашутистів і 600 одиниць техніки. Такі масштабні навчання російська влада пов’язує з «підвищенням  терористичної загрози».

 

Yahoo зазначає стриманість святкування третьої річниці анексії Криму. Портал порівнює пишні святкування в минулому році зі значно скромнішим святкуванням в поточному. Журналіст вказує на рішення Володимира Путіна не тільки не відвідувати Крим до дня анексії півострова Російською Федерацією, але і на відмову Президента Росії брати участь в “салютах” в Москві.

 

PressTV пише про позицію МЗС Туреччини, що офіційна Анкара ніколи не визнає Крим російським. Таку заяву турецьке відомство зробило до третьої річниці анексії півострова. Турецькі дипломати відзначили, що вони і надалі мають намір підтримувати сувернітет і територіальну цілісність України. Видання зазначає аналогічну позицію США висловлену напередодні.

 

Сербська b92 коментує ситуацію, що склалася навколо їхніх дипломатів, які відвідали анексуваний півострів до дня святкування третьої річниці окупації. Видання заявляє про обурення офіційного Києва, про виклик посла Сербії в МЗС України.

У свою чергу прес-секретар сербського МЗС заявила, що парламентарії порушили міжнародне і українське право, і вони діяли в протиріччі з офіційною позицією Сербії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті