Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Крим на культурній мапі України: 30 жовтня відбудеться презентація мистецького проєкту «Крим. Третій вимір»

27 / 10 / 2021

30 жовтня о 16.00 у Кримському домі відбудеться презентація мистецького проєкту  «Крим. Третій вимір».

Организатори проєкту: мистецька агенція АртПоле у співпраці з Агенцією «proto produkciia» та Кримським домом.

Інформаційний партнер —  ГО «КримSOS».

Мета проєкту  «Крим. Третій вимір» проявити Крим на культурній мапі України.

Після захоплення Криму минуло сім років. Цього часу вистачило, аби Крим почав зникати з культурної та ментальної мапи багатьох українців, зокрема через слабкі мистецькі зв’язки з півостровом. Їхнє зміцнення потребує постійної уваги і наполегливості.

Саме над цим працює Агенція АртПоле. 

ЇЇ новий мистецький проєкт «Крим. Третій вимір» — це серія художніх творів різного жанру, які присвячені Криму, його мешканцям та культурі кримськотатарського народу. 

«Ми не готові з такою тихою журбою “залишити” півострів у ментальному та культурному плані. Якщо хтось про це не говорить голосно, ця тема зникає. Потрібно тримати культурний зв’язок з Кримом», — сказала у коментарі QirimInfo ініціаторка проєкту Ольга Михайлюк.

«Крим. Третій вимір» складається з таких творів:

«Крим. Дивитися в очі» — фрагменти інтерв’ю з кримчанами, записаних у березні 2014 року та у вересні 2021 року.

З різницею у 7 років художниця опитала тих самих мешканців Криму, які не підтримували російський псевдореферендум про входження  до складу РФ.

«Я була під час “референдуму” в Криму. Я брала це інтерв’ю протягом 2 тижнів березня 2014 року. Зараз я знайшла тих самих людей, і ми продовжили розмову. Хтось із них кардинально змінив свою позицію, хтось залишається тієї ж думки, що і 7 років тому», — сказала Ольга Михайлюк. 

Проєкт «Стежка» — серія стріт-арт об’єктів у різних куточках України, зокрема мурали, які присвячені кримській тематиці. 

Інсталяція «Хайтарма. Повернення» кримського художника Рустема Скибіна, яка присвячена образу дому кримських татар після повернення на Батьківщину.

Аудіовізуальна робота «Ніхто не острів» — звуки природних шумів та мелодій Криму: хвиль, трави, мушель, кримськотатарської музики.

Живий музичний виступ.

Проєкт «Крим. Третій вимір» реалізується мистецькою агенцією АртПоле за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Місце: Кримський дім (Київ, вул. Омеляновича-Павленка,9)

Час: 16.00 – 19.40

Акредитація для ЗМІ не потрібна.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси