Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Країни Прибалтики, Грузія та Молдова почали процес проти Росії

21 / 12 / 2015

Конституційні суди Литви, Латвії, Грузії та Молдови ініціювали процес засудження дій Конституційного суду Росії, який не намагався зупинити незаконну анексію Криму в 2014-му році. Про це 19 грудня у Києві заявили глави КС чотирьох країн на зустрічі з Президентом України Петром Порошенком, повідомляє прес-служба АП.

Голови Конституційних судів Грузії  Георгій Папуашвілі, Литви – Дайнюс Жалімас, Латвії – Алдис Лавіньш та Молдови – Олександру Тенасе в неділю прибули до Києва для участі в «Міжнародній науково-практичній конференції з питань запровадження конституційної скарги в Україні».

У ході зустрічі вони запевнили, що КС чотирьох країн не залишаються осторонь від процесів, які відбуваються в Україні.

«Цього року ми розпочали так званий Батумський процес щодо засудження дій Конституційного суду Російської Федерації, який міг зупинити анексію Криму, але не зробив цього. Ми вирішили не мовчати», – сказав глава КС Литви Жалімас.

«Акт агресії і грубого порушення міжнародного права не повинен залишатися без уваги, принаймні, суддівського співтовариства», – додав голова Конституційного суду Молдови Тенасе, висловивши сподівання, що цю позицію і меморандум про засудження дій російського Конституційного Суду підтримають і юристи з інших країн .

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини