Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: У Криму рф посилює тиск на кримських татар

23 / 04 / 2022

З 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 4 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.  Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко у ефірі “Громадського радіо”.

“З початку війни в Криму ув’язнили 4 політв’язнів, які начебто причетні до “батальйону імені Номана Челебіджихана”. Для порівняння: за попередні роки окупації росія ув’язнила 6 людей за цими звинуваченнями, а за останні півтора місяці – вже 4. Тобто є реальна загроза, що окупанти будуть і надалі фабрикувати подібні звинувачення  проти тих кримських татар, хто викликає найбільшу підозру”, – сказав Євгеній Ярошенко.

За даними КримSOS, станом на квітень 2022 року, 144 особи піддаються політично вмотивованим кримінальним переслідуванням в окупованому Криму. З них 122 особи перебувають за гратами. 

84 людини – є політв’язнями у “справах Хізб ут-Тахрір”. Начебто причетність до діяльності цієї організації є підставою для обвинувачувальних вироків від 5 до 19 років позбавлення волі. У росії з 2003 року Хізб ут-Тахрір визнана як “терористична організація”, хоча в Україні та багатьох інших країн її діяльність не забороняється. 

Нагадаємо, що раніше аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко заявив, що потрібно  запровадити персональні санкції проти суддів, слідчих ФСБ, прокурорів, начальників пенітенціарних установ, які безпосередньо причетні до незаконного позбавлення волі громадян України в Криму та інших грубих порушень прав людини.

На фото – троє з чотирьох політичних в’язнів. Зліва на право: Насрулла Сейдалієв,   Рустем Османов, Рустем Гугурик. Контуром позначений Арсен Ібраїмов – його фото не знайшли у відкритих джерелах

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас