Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: децентралізація — важливий та неминучий етап реінтеграції Криму

6 / 09 / 2023

На думку юристки КримSOS Анастасії Калініної, зміна адміністративно-територіального устрою Криму є ще одним обовʼязковим кроком на шляху до реінтеграції півострова після деокупації.

«Процес децентралізації — важливий та неминучий етап реінтеграції Криму як адміністративно-територіальної одиниці у складі України після деокупації. Важливо вже зараз починати створювати органи, які будуть обслуговувати, надавати адміністративні послуги у деокупованому Криму задля попередження хаосу на півострові», — каже Анастасія Калініна.

4 вересня 2023 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим». Він був ухвалений Верховною Радою України 23 серпня, у день проведення третього саміту Кримської платформи.

Закон набирає чинності 7 вересня 2023 року. Ним вводяться в дію рішення щодо декомунізації та нового районного поділу Автономної Республіки Крим. Ці рішення були раніше ухвалені парламентом у 2016 та 2020 роках.

Починаючи з 2014 року в Україні триває реформа децентралізації. З 1 січня 2021 року Україна перейшла на нову систему поділу районів та громад. Цей процес стосувався всієї України, окрім окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, оскільки норма була відкладена до моменту деокупації.

Ще у 2020 році був розроблений новий поділ Криму на 10 районів (раніше їх було 14). Уже зараз Уряд може розпочинати процес створення тимчасових територіальних громад, а надалі — військові адміністрації, які значно полегшать відновлення публічної влади на території Криму після деокупації.

Процес декомунізації триває в Україні з 2015 року. Відтоді на території держави були перейменовані десятки тисяч топонімів, серед яких райони та населені пункти. Як і децентралізація, декомунізація оминула Крим через російську окупацію. Однак зараз ці процеси — послідовне продовження розвитку та змін в Україні.

Деокупація тимчасово окупованих територій України та їхня подальша реінтеграція наближається щодня, тому вже зараз Парламент має розробляти складні та виважені рішення. Про це розповіла адвокаційна менеджерка КримSOS Анна Рассамахіна.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини