Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КПВВ «Каланчак» передадуть на баланс держпідприємства: як це покращить умови перетину адмінмежі

23 / 11 / 2021

До 6 грудня комплекс споруд КПВВ «Каланчак» на адмінмежі з окупованим Кримом передадуть на баланс Державного підприємства «Реінтеграція і відновлення». Це суттєво покращить роботу пункту пропуску.

Про це 22 листопада заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час зустрічі з представниками внутрішньо переміщених осіб,  Меджлісу та правозахисних організацій у Херсонській області.

На зустрічі також був присутній координатор офісу КримSOS у Херсоні Олексій. У коментарі QirimInfo він розповів про те, як зміна балансоутримувача зробить перетин адмінмежі зручнішим.

«Зараз споруди  “Каланчаку” перебувають на балансі Укрзалізниці. ЇЇ задача — займатися залізничними перевезеннями, а не утримувати пункти пропуску. Вона не може ефективно підтримувати комфортну для подорожуючих роботу КПВВ. Передача “Каланчаку” на баланс Держпідприємства дозволить усунути низку проблем. Зокрема це дасть можливість побудувати автостанцію поблизу КПВВ. і починати проводити конкурси на автобусне перевезення між КПВВ й іншими регіонами. Також це сприятиме підтриманню КПВВ у більш задовільному стані», — сказав Олексій.

Зазначимо, що КПВВ «Чонгар» було знято з балансу Укрзалізниці ще у 2020 році.

Серед інших проблем, які обговорювали під час зустрічі з міністеркою, розповів Олексій, було питання оформлення встановлення факту народження і смерті на окупованих територіях.

«За словами Ірини Верещук, найближчим часом Мінреінтеграції планує подати новий законопроєкт на розгляд профільного комітету Ради про можливість отримання в Центрах надання адмінпослуг на КПВВ свідоцтва про народження і смерті. Коли це точно станеться поки невідомо», — додав Олексій.

Зазначимо, під час свого візиту у Херсонську область Ірина Верещук заявила, що для пунктів пропуску біля окупованого Криму закуплять транспорт, за допомогою якого громадяни України зможуть комфортно діставатися до місця перетину адмінмежі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини