Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Команда КримSOS провела традиційну акцію біля посольства РФ на підтримку жертв насильницьких зникнень у Криму

24 / 02 / 2021

Акція під назвою «Покарання — питання часу» була присвячена рішенню Європейського суду з прав людини від 14 січня 2021 року, в якому суд повідомив про готовність розглянути позов України проти РФ щодо російських злочинів на окупованому півострові. Також у своєму рішенні суд вказав, Росія встановила ефективний контроль над Кримом з 27 лютого 2014 року, а не після «референдуму» 16 березня, як заявляє російська пропаганда. Це означає, що саме з 27 лютого 2014 року РФ несе повну відповідальність за всі порушення прав людини на території АР Крим та м.Севастополя.

«Це рішення — важлива частина фундаменту для того, щоб Україна все таки домоглася справедливого покарання для тих, хто скоював злочини в Криму і на території РФ. Це важливе рішення в контексті отримання компенсацій. Це дуже важливе рішення в контексті майбутньої деокупації півострова, яка буде проведена не військовим шляхом, а дипломатичним. Насильницькі зникнення — це військові злочини, які також розглядаються в ЄСПЛ. Це рішення нагадує, що Україна продовжує рухатися в напрямку деокупації і встановлення справедливості», — сказав під час акції координатор КримSOS Денис Савченко.

 

На акції також був присутній юрист Української Гельсінської групи з прав людини Андрій Яковлєв, який розповів про ті можливості, які відкриває рішення ЄСПЛ від 14 січня.

«Хоч це рішення і не по суті, воно важливе за  деякими аспектами. По-перше воно відкриває шлях до індивідуальних скарг жертв насильницьких зникнень проти РФ… Також важливий такий момент, що в умовах, коли позивачі не мають доступу до доказової інформації, ми можемо посилатися на звіти некомерційних організацій. Це говорить про важливість діяльності НКО і журналістів», — сказав правозахисник.

 

Наприкінці акції наша команда провела перформанс, під час якого було зачитано пункти рішення ЄСПЛ і продемонстровано хвалькуваті заголовки російських пропагандистів, які відкидаючи реальність намагаються подати це рішення суду за перемогу РФ. В кінці перфомансу матрьошки із зображенням В. В. Путіна і його «ручних» пропагандистів були посаджені в клітку. Таким чином ми хочемо нагадати про неминучу відповідальність, яку буде нести Росія за свої злочини в Криму, як би довго міжнародні суди не виносили свої рішення.

 

Нагадаємо, з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини, 15 з них досі не знайдено. Всього було викрадено і пізніше знайдено 20 осіб. Шестеро — були знайдені мертвими.

1 грудня 2020 команда КримSOS презентувала звіт «Насильницькі зникнення в Криму за період окупації Російською Федерацією в 2014-2020 роках».

 

Вибір редакції

Ще Новини