Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Колишнього військового з Криму Максима Одинцова звинувачують у дезертирстві і державній зраді

24 / 02 / 2017

Сьогодні, 24 лютого, в Дарницькому районному суді Києва пройшло перше судове засідання по суті у справі кримчанина Максима Одинцова, якого звинувачують в державній зраді та дезертирстві.

Під час судового засідання прокурор Дмитро Байдуков зачитав обвинувальний акт. Колишній український військовий Одинцов звинувачується за двома статтями Кримінального кодексу: 111 [Державна зрада] і 408 [Дезертирство].

«В один із днів другої декади березня 2014 року [Одинцов] вчинив державну зраду, тобто діяння на шкоду суверенітетові, цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній економічній  та інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, який виразився у відмові в один з днів третьої декади березня 2014 року прапорщика Одинцова на загальному шикуванні особового складу військової частини А 1100 виконувати обов’язки несення військової служби в Збройних силах України та заяві про намір проходити службу в лавах Збройних сил Російської Федерації», – йдеться в обвинувальному акті.

Сам Одинцов заявив, що йому зрозуміло, в чому його звинувачують, проте уточнив, що в тій кваліфікації, яку озвучив прокурор, він свою провину не визнає. На питання судді про національну приналежність і громадянство колишній військовий відповів, що є громадянином Росії і росіян за національністю.

На даний момент у справі Одинцова ведеться досудове слідство, в рамках якого планують вивчити письмові докази і опитати свідків. Наступне засідання у цій справі призначене на 13 березня.

Нагадаємо, двоє колишніх українських військових із Криму Максим Одинцов і Олександр Баранов були затримані СБУ на адмінкордоні з Кримом 20 листопада 2016 року. Попереднє судове засідання у справі Баранова призначено на 9 березня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини