Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Коли закони РФ досі не пояснюють тероризм «Хізб ут-Тахрір», в окупованому Криму вже анонсують можливість реабілітації «членів» організації

3 / 04 / 2019

Член комітету Держдуми РФ у справах релігії Руслан Бальбек заявив, що центр буде створено при «ДУМК» (підконтрольне Кремлю Духовне управління мусульман окупованого Криму). Він відзначив, що «ДУМК» спільно із професійними психологами вже почали розробку програми для реабілітації.

На його думку прибічників «Хізб ут-Тахрір», які офіційно «відмовляться від деструктивних політичних і релігійних поглядів, після курсу психологічної і духовної реабілітації необхідно звільнити від кримінальної відповідальності».

В якості коментарю наводимо уривок з інтерв’ю Quiriminfo з Віталієм Пономарьовим – керівником центрально-азіатської програми правозахисного центру «Меморіал» (Росія). З 2005 року він очолює моніторингову програму «Фабрикація кримінальних справ про ісламський екстремізм в Росії».

— В чому власне полягає (…) тероризм активістів «Хізб ут-Тахрір»?

– Екстремізм в Росії наразі тлумачиться настільки широко… Якщо ти висловлюєш позитивні емоції щодо своєї віри, тебе завжди можна звинуватити в пропаганді «виключності та вищості». А якщо негативні, наприклад, говориш про страшний суд чи, скажімо, про переслідування мусульман владою далекого Китаю, – тоді в «розпалюванні ворожнечі». Щодо «тероризму» Хізб ут-Тахрір, то формулювання у рішенні Верховного суду РФ ніяк не роз’яснюють таку кваліфікацію цієї організації. Механізм кримінального переслідування подібний: у майже всіх випадках основою доведень є сумнівні свідчення «таємних свідків» і приховані аудіо/відеозаписи, які трактуються у потрібний спосіб пов’язаними з ФСБ «експертами». Водночас, можливості альтернативних експертних оцінок значно обмежені… Про те, що кримінальні переслідування мусульман у Криму не обмежуються Хізб ут-Тахріром, я казав ще в інтерв’ю 2014 року. Нещодавно додалися кримські Таблігі Джамаат, за рік-два дійде черга читачів Рісале-і Нур чи міфічної Такфір валь Хіждра, затим ще щось вигадають… На таких справах співробітники спецслужб роблять швидку кар’єру.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини