Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Коаліція за свободу ЗМІ закликала РФ звільнити Владислава Єсипенка та всіх незаконно затриманих в Криму журналістів

27 / 08 / 2021

Коаліція за свободу засобів масової інформації закликала Росію звільнити журналіста-фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка та всіх журналістів, яких було незаконно затримано в тимчасово окупованому Криму.

Відповідне звернення опубліковано на сайті МЗС України.

«Ми стурбовані повідомленнями про жорстоке поводження та катування проти пана Єсипенка у ході його затримання. Також, дев’ятьох громадянських журналістів-кримських татар (Сервера Мустафаєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Ремзі Бекірова, Руслана Сулейманова, Османа Арифмеметова, Рустема Шейхалієва, Амета Сулейманова) продовжують утримувати в СІЗО та в’язницях на території Росії та окупованого Криму», – йдеться у зверненні.

Члени коаліції також висловили стурбованість діями Росії, спрямованими на «придушення незалежних ЗМІ на півострові шляхом постійних утисків і залякувань, які фактично загнали незалежні ЗМІ у підпілля чи змусили взагалі залишити півострів».

«Разом з міжнародним співтовариством ми продовжимо висвітлювати дії Російської Федерації щодо обмеження свободи ЗМІ в Криму. Ми також звертаємо увагу на постійні та систематичні обмеження свободи вираження поглядів та думок, включаючи свободу шукати, отримувати та поширювати інформацію, з якими стикаються жителі Криму. Це є одним із питань, яке має на меті вирішувати Кримська платформа», – зазначають члени Коаліції.

Країни-підписанти заяви: Австрія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ісландія, Коста-Ріка, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Північна Македонія, Словаччина, Словенія, США, Україна, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка.

Нагадаємо, ФСБ РФ затримала в Криму позаштатного кореспондента проєкту Крим.Реалії (Радіо Свобода) Владислава Єсипенка 10 березня 2021 року. Журналіст знаходився на окупованому півострові за завданням редакції і збирав коментарі місцевих мешканців про життя в Криму.

Проте ФСБ заявляє, що Єсипенко «вів розвідувально-підривну діяльність в інтересах українських спецслужб».

При затриманні у нього нібито знайшли вибухові пристрої.

Українцеві висунули обвинувачення за статтею 223-1 КК РФ (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв) і за статтею 222.1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів).

Пізніше журналіст нібито зізнався у своїй роботі на українські спецслужби.

Проте, 6 квітня Єсипенко заявив, що ФСБ тортурами вибивала з нього зізнання у шпигунстві.

Коаліція українських громадських організацій, до якої входить і КримSOS, випустила звернення, в якому рішуче засуджує затримання Владислава Єсипенка.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини