Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кажуть одну і ту саму легенду: суд в РФ допитав ще одного прихованого свідка у справі Білогірської групи Хізб ут-Тахрір

3 / 09 / 2020

 Про це QirimInfo повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов.

За його словами, допит прихованого свідка був ідентичний в частині відповідей з попереднім допитом і з допитами таких же свідків у інших аналогічних справах.

«Треба зазначити, що самі протоколи допиту, вони переходять з кожної справи в іншу зі зміною імен людей і місця, де відбувалася подія. А так, це стандартна легенда, де прихований свідок нібито виходить з мечеті в п’ятничний день, до нього підходять якісь особи, завжди це різні, в залежності від кримінальної справи, і пропонують більш поглиблено вивчати іслам. Після чого цей таємний свідок дає свою згоду, відвідує кілька заходів і, після цього він повідомляє в ФСБ. Ця легенда у нас вже в декількох кримінальних справах вона проходить, змінюються, як я вже сказав, імена та населений пункт», — сказав Назим Шейхмамбетов.

На думку захисту, приховуючи свої дані, ці свідки мають можливість відмовитися відповідати на незручні питання, які б «викрили їхню брехню», пославшись на те, що відповідь може розкрити їхню особистість. Як сказав захисник, показання цих свідків — ключові для держобвинувачення в «справах Хізб ут-Тахрір».

«Секретні свідки — це “рятівне коло” будь-якого з аналогічних справ. Всі обвинувальні вироки будуть посилатися і класти в основу свідчення прихованих свідків і експертів-лінгвістів і релігієзнавців», — додав Назім Шейхмамбетов.

Наступне засідання у справі призначено на 15 вересня.

Нагадуємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в м. Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і мешканець селища Зуя — Айдер Джаппаров.

У той же день підконтрольний Росії Київський райсуд в Сімферополі обрав затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Енвера Омерова обвинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, усіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини