Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Катування часом»: 25 червня КримSOS проведе акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму

24 / 06 / 2021

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. Саме до цього дня ми приурочуємо нашу акцію, адже чимало жертв насильницьких зникнень в Криму піддавались тортурам.

Так, кримськотатарський активіст Решат Аметов, який став першою жертвою викрадень в Криму, був убитий після жорстоких катувань.  Аметова, нагадаємо, викрали 3 березня 2014 року. В той день він вийшов на одиночний пікет в Сімферополі протестуючи проти окупації Криму. Його тіло зі слідами катувань знайшли 15 березня 2014 року.

Також, на нашу думку, не менш болісним тортурам піддаються родини тих, кого викрали в окупованому Криму і про чию долю нам нічого невідомо досі. Щоправда їхній біль не фізичний, а моральний. Ці люди роками живуть без відповідей на питання: куди зникли їхні близькі, чи живі вони, що з ними сталось? Очікування, невідомість, відсутність відповідей, ігнорування і байдужість з боку окупаційної влади завдають рідним жертв насильницьких зникнень жахливого болю.

25 червня своїм перформансом ми покажемо, як невідомість завдає ран родинам зниклих безвісти та як можна полегшити їхні страждання.

Мета нашої акції — не дати забути українському суспільству про жертви насильницьких зникнень в Криму та про ті страждання, яких російська влада завдала їхнім близьким.

Нагадаємо, з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини. Пізніше 19 з них вдалося знайти живими, трьох згодом знайшли в місцях несвободи, одного — екстрадували, шестеро були знайдені мертвими. Про долю 15-ти людей досі нічого невідомо.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини