Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кабмін хоче порушити права переселенців

8 / 06 / 2016

Кабмін збирається прийняти ряд змін до постанови 637 щодо соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Одразу кілька організацій виступили проти цього прийняття. Про це йдеться у заяві організацій, оприлюдненій на сайті КримSOS.

Під час засідання уряду у середу Кабмін ці зміни прийняв, проте було вирішено доопрацювати постанову із представниками громадськості. 

На думку представників громадських організацій, новий проект постанови № 637 матиме одразу кілька ризиків для переселенців: продовження посиленого контролю Уряду за переселенцями та фінансуванням призначених їм допомоги, припинення соцвиплат у разі непроходження фізичної ідентифікації особи, порушення право на свободу пересування особи (при відсутності за місцем проживання особи їй надаватимуться 3 дні на повідомлення органу соцзахисту про своє проживання за фактичною адресою) тощо.

“У випадку затвердження проекту змін до Постанови №637 і доданих до неї порядків в існуючому форматі, наслідками будуть: порушення не лише спеціального законодавства, але норм Конституції України, міжнародного права та в цілому фундаментальних принципів права та правової держави, нівелювання принципу пріоритетності та невідчуджуваності прав людини, обмеження у засобах для існування найбільш вразливих категорій громадян, посилення недовіри до Уряду та держави загалом як з боку громадян, так з боку громадського сектору і міжнародних/іноземних партнерів, послаблення іміджу України як європейської демократичної держави на міжнародній арені”, – сказано у заяві.

У заяві також наголошується, що громадські активісти не згодні із запропонованим алгоритмом перевірки всіх без виключення переміщених громадян, а особливо отримувачів пенсій, а тому вони вимагають не затверджувати проект змін до постанови №637 в запропонованому форматі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини