Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Іван Бондарець

20 / 09 / 2021

Іван Бондарець і Валерій Ващук – жителі міста Рівне, брали участь у протестах на Майдані Незалежності у складі 40-ї сотні самооборони, були знайомі. Валерій Ващук перебував на Майдані з листопада 2013 р., Іван Бондарець приєднався до протестів в середині лютого 2014 р.  

У березні 2014 р. Іван і Валерій поїхали до Сімферополя підтримати місцевих активістів. Вони планували зупинитися у свого товариша, були вдягнені в камуфляжну форму і везли з собою бронежилети. 

До Криму вони прибули 7 березня вранці і вийшли востаннє на зв’язок. Вони розповіли, що на вокзалі їх затримали для перевірки документів співробітники міліції, проте незабаром вони були відпущені. Також під час телефонної розмови вони повідомили, що після прибуття розгорнули на пероні український прапор. Після цього активісти вийшли на зв’язок лише один раз: Іван Бондарець подзвонив сказати, що їх відпустили, і вони чекають місцевого координатора (особа координатора невідома), а також те, що в місті дуже багато проросійських активістів у камуфляжі. Це було приблизно о 9 ранку. Через кілька годин родичі спробували з ним зв’язатися, але телефон вже був вимкнений. Валерію Ващуку дзвонила сестра Світлана, але телефон був вимкнений, потім він з’явився в мережі об 11-12 ранку, але на дзвінки ніхто не відповідав. 

Вибір редакції

Ще Хроніки