Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Історії переселенок в театральному форматі

6 / 04 / 2016

Київська громадська організація «Театр для діалогу» в партнерстві з «КримSOS» реалізовувала жіночий проект «Жіночі історії переселення: від діалогу до дій», фіналом якого стала постановка «Райдужні замки».

Сценарій вистави був створений на семінарах по форум-театру в лютому-березні цього року. Усі актриси у виставі – жінки, які переїхали до Києва з Донецької, Луганської областей і Криму протягом останніх двох років. Спектакль базується на особистому досвіді та історіях учасниць. По закінченню постановки актриси обговорили показані проблеми разом з аудиторією. Після цього деякі глядачі вийшли на сцену, щоб в форматі імпровізації зіграти в одній зі сцен показаного спекталя і таким чином запропонувати своє вирішення проблеми.

 

Щоранку ми плануємо день: де шукати роботу, як влаштувати дитину в садочок, як поговорити з рідними про політику і не посваритися, як викроїти час для себе і близьких, як забезпечити свою дитину гідними умовами життя та навчання. Ми не думаємо про минуле, а уявляємо, як все у нас виходить, і все, за що ми беремося, приносить радість і задоволення. А потім стикаємося з реальністю, і наші очікування не завжди виправдовуються. Чи маємо ми право на ці бажання? Чому їх так складно реалізувати в новому місті? Може бути, ми дійсно малюємо собі «райдужні замки», не помічаючи реальності?

– так описують суть вистави учасниці і актриси.

 

За допомогою форум-театру, актори можуть показувати гострі соціальні питання, реальні факти дискримінації, з якими стикались в житті, проте їх вирішення ми шукаємо разом з глядачами. У кожного є можливість змінити хід подій не тільки через слова, а й через дію, – розповідає Оксана Потапова, джокер вистави.

На численні прохання глядачів, планується повторний показ в середині квітня. Про точну дату і час буде повідомлено пізніше. Більше фотографій  на сторінці заходу в Facebook. 

                                                                     

Захід пройшов в рамках проекту «Посилення участі громадянського суспільства в роботі Міністерства соціальної політики України та в процесі національного примирення» фінансується Фондом подолання конфліктів, сприяння стабілізації та безпеки уряду Великобританії.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини