Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Іншого шляху немає: Аксьонов заявив, що тільки опріснення гарантує Криму стабільне водопостачання

1 / 03 / 2021

«Вихід з точки зору гарантованого водопостачання Республіки Крим, 100-відсоткова гарантія — це тільки опріснення. Іншого шляху немає. У Радянському Союзі були не  такі дурні геологи, Північно-Кримський канал не було б необхідності тут рити, якби тут були підземні джерела води», — сказав Аксьонов.

Також він запевнив, що опріснена вода безпечна для вживання.

«Звернення надходять (збори підписів проти будівництва опріснювальних установок — ред.), в тому числі з Ялтинського регіону, з приводу того, що опріснення — це шкідливо. Шкоди точно ніякої нема. Прямих протипоказань нема. Інша справа — підготовка цієї води. Треба особливим чином проводити водопідготовку», — сказав Аксьонов.

Він також визнав, що окупаційна адміністрація «поки не розуміє» які ризики несе опріснення і буріння свердловин для природи півострова.

Раніше окупаційна влада Криму анонсувала будівництво опріснювальних установок у Судаку, Керчі, Феодосії та Ялті.

Варто відзначити, що згідно з даними підконтрольного Росії Міністерства ЖКГ Криму від 26 лютого, Сімферопольське і Загірське водосховища пройшли позначку «мертвий об’єм». Це означає, що запаси води в них повністю виснажені, попри рясні опади у лютому. До «мертвому об’єму» також наближаються запаси в Балановському водосховищі.

Нагадаємо, у січні 2021 року в уряді РФ заявили, що будівництво опріснювальних установок в окупованому Криму не вирішить проблем з водопостачанням півострова і може розглядатися лише як резервне джерело прісної води. 

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини