Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Херсонський рецепт об'єднання переселенців

2 / 08 / 2017

У 2017 році це вже п’ятий регіональний семінар КримСОС для активних переселенців, які вже змінюють на краще життя в своїх приймаючих громадах. Та цього разу присутні переселенці вразили організаторів бажанням об’єднатись в коаліцію для спільної роботи.  

«У минулому році на семінарі кожен думав над власним проектом. Сьогодні херсонські організації вирішили об’єднатись у Ресурсний центр та спільно працювати далі. Так легше знайти приміщення. А розділивши обов’язки – більш ефективно допомагати, –розповідає Ольга Чебукіна, соціальний працівник херсонського офісу КримСОС, – Та взагалі почали називати СВОЇМ Херсон, чи інше місто, де зараз живуть. Раніше казали «у вас».   

Проект Ресурсного центру в Херсоні допомогла розробити учасникам тренер-фасилітатор Ксенія Ємшина  

«Потрібно аналізувати усі сторони проекту та шукати ресурс для вирішення слабких сторін. Не потрібно розпилятись на різні напрямки та цілі. Чим конкретніше мета проекту, тим простіше буде його реалізація», – зазначала Ксенія.  

 

Об’єднати переселенців у Скадовську у єдину базу даних вирішила Олена, одна з учасниць семінару.  

«Хочемо надавати реальну допомогу переселенцям, що ДІЙСНО проживають тривалий час в Скадовську. Та соцзахист відмовився надавати інформацію, – розповідає Олена, – Зараз створила “гарячу лінію” і використовую власний телефон та ресурси, є напрацювання по вирішенні типових проблем. Наступний крок – активізація громади ВПО в місті».  

Тренер Роман Повзик розповів про особливості роботи з регіональними ЗМІ. Декілька його порад для роботи у третьому секторі:  

  • ЗМІ потрібні новини, чесність, не потрібен обман і реклама; 
  • Створіть свою базу МЕДІА та дбайте про хороші стосунки з редакціями; 
  • Моніторьте ЗМІ та соцмережі; 
  • Відповідайте на дзвінки та листи, будьте завжди на зв’язку; 
  • Пишіть хороші матеріали простою мовою та розсилайте їх самотужки, журналісти люблять якісні фото; 
  • Журналісти не люблять важкі файли, прикріплені до листа та довгі прес-релізи; 
  • Додайте позитив у спілкування.  

«Важлива також  присутність організації у соціальних мережах, – зазначає Роман, – Представники організації, а особливо керівник, повинні також дотримуватись певних правил на своїх особистих сторінках. Це впливає на імідж ініціативи». 

 

Учасники піднімали тему асиміляції на новому місті. У багатьох є острах, що вони “розчиняться” у приймаючій громаді, загублять свою автентичність. Та тренери допомогли розвіяти упередження. Адже нові люди приносять свій досвід у місто та покладають його на нові реалії. Найголовніше, це і далі пам’ятати традиції та свої корені. 

 

Захід організовано ГО “КримСОС” за підтримки Агентства ООН у справах біженців. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини