Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Гуманітарні підстави для перетину адмінкардону з Кримом в умовах пандемії – інформація від юристів КримSOS

23 / 04 / 2020

У зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавируса (COVID-19), Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження № 291-р від 14 березня 2020 р., яким серед іншого обмежено пересування через КПВВ на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь. Про це ми писали раніше тут.

З 18 березня 2020 року переміщення дозволено також за наявності підстав гуманітарного характеру та здійснюється за рішенням Голови Державної прикордонної служби України з негайним інформуванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Юристами КРИМСОС направлено запит до Державної прикордонної служби України та в Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, для отримання переліку підстав гуманітарного характеру.

Згідно відповіді Державної прикордонної служби України, встановленого переліку підстав гуманітарного характеру немає та жодний нормативно-правовий документ не визначає зазначений перелік.

Проте, згідно відповіді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, під час ухвалення рішення, були надані роз’яснення, щодо надання права на в’їздвиїзд до/з тимчасово окупованої території України, враховувати наступні випадки:

1. необхідність дотримання принципу єдності сім’ї. У випадках спільної подорожі членів сім’ї, що мають різну реєстрацію місця проживання, за наявності підстав для перетину адміністративного кордону хоча б у одного члена сім’ї, інші члени сім’ї також допускаються до перетину. Допускається перетин адміністративного кордону дитиною без супроводу з метою возз’єднання із сім’єю, за умови відсутності підстав до перетину адміністративного кордону у супроводжуючої особи, проте одночасно з іншої сторони адміністративного кордону дитину має очікувати уповноважена особа (один з батьків, опікун, інша уповноважена особа);

2. смерті близьких родичів (необхідність організації поховань) або важкої хвороби родичів (підставою можуть бути копії довідок про смерть, медичних довідок, копії паспортів хворих або померлих).

3. тяжких та хронічних хвороб (інсулінозалежний діабет, онкологічні захворювання, поьреба в антиретровірусній, протитуберкулезній перапії), необхідність поповнення запасів ліків та проходження регулярного лікування чи терапії (підставою може бути копії медичних довідок, рецептів).

4. перетин адміністративного кордону особами, які не мають зареєстроване місце проживання на підконтрольної/непідконтрольній Уряду України території, проте вони можуть в іншій спосіб підтвердити факт постійного проживання на цій території (підставою можуть бути копії паспортів родичів чи членів сім’ї, які проживають у напрямку слідування, документи чи копії що підтверджують право власності на нерухоме майно або місце роботи).

5. коли особа має документи, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання у третій країні та за наявності підтвердження запланованої евакуації до цієї держави (підставою можуть бути посвідки на проживання, білети, листування).

6. інщі випадки коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою адміністративного кордону у будь-якому напрямку з гуманітарних міркувань, або з метою запобігання порушення основних прав (приклад, у випадку плітичного переслідування на окуповної территорії тощо).

Хоча окупаційною владою прийнято рішення про заборону переміщення з окупованої території, просимо враховувати наведену інформацію.

 
 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті