Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Гроші або ШІЗО: керівництво російської тюрми чинить тиск на українського політв’язня, — Денісова

14 / 02 / 2021

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова з посиланням на родичів політв’язня.

«Його змушують виплатити незаконно присуджений штраф у розмірі 300 тисяч рублів (112 тис. гривень, — ред.) за рахунок державної матеріальної допомоги, яка надається Україною, або шляхом виконання примусових робіт. Після відмови Олексія це робити, шантаж та погрози щодо видворення його в ШІЗО з боку адміністрації колонії посилилися», — написала Денісова.

За її словами, такі дії порушують статтю 4 Європейської конвенції з прав людини, статті 30, 31 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

Також Денісова додала, що  з моменту незаконного арешту Бессарабова і донині його утримують у нелюдських умовах та принижують його гідність, що порушує статті 3 Європейської конвенції з прав людини.

Український омбудсмен звернулася до своєї колеги з РФ Тетяни Москалькової з проханням «вивчити обставини через які на Олексія здійснюється морально-психологічний тиск та вжити невідкладних заходів з відновлення прав громадянина, зокрема на утримання в належних умовах», які мають відповідати міжнародному законодавству.

Раніше адвокат Сергій Легостов повідомляв, що у родини Бессарабова немає можливості сплатити такий штраф.

Нагадаємо, фігуранта «справи диверсантів» Олексія Бессарабова затримали разом з Дмитром Штибліковим і Володимиром Дудкою 9 листопада 2016 року в Севастополі. Їх звинуватили в підготовці диверсій в Криму на замовлення української розвідки.

4 квітня 2019 підконтрольний Росії Севастопольський міський суд визнав Бессарабова винним в підготовці диверсії і незаконному зберіганні саморобних вибухових пристроїв і призначив йому покарання у вигляді 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф в 300 тис. рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини