Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Гейдельберг та Сімферополь: співдружність міст-побратимів та великий концерт до Дня захисту дітей

22 / 07 / 2019

В рамках заходів відбувся великий концерт вихованців центру. Різні групи дітей виступили з чудовими номерами – кримськотатарськими танцями, піснями, віршами.

Відбулось урочисте нагородження учасників і переможців конкурсів творів «Мій Сімферополь», проектів «Сімферополь – наше місто» та малюнків «Сімферополь очима дітей». Конкурси були безпосередньо пов’язані із містом Сімферополь, його історією, культурою і місцевими традиціями.

Так, в рамках конкурсу «Мій Сімферополь» учасники представили свої твори – невеличкі оповідання, казки про це місто. Конкурс проектів «Сімферополь – наше місто» полягав в тому, що учасники описували улюблені чи знакові для них місця, події пов’язані з ними чи писали пропозиції з покращення Сімферополя. Читаючи ці твори, можна було подумки пройтись вулицями міста або уявити Сімферополь майбутнього.

Малюнки учасників конкурсу «Сімферополь очима дітей» відображали це місто як ще з часів Кримського ханства, так й у складі незалежної України. Діти малювали найулюбленіші місця Сімферополя: парки, ігрові майданчики, сквери тощо. Під час концерту малюнки учасників конкурсу «Сімферополь очима дітей» були представлені широкій публіці в рамках виставки.

Тема цього міста не залишила дітей байдужими, адже чимало вихованців центру до анексії Автономної Республіки Криму жили у Сімферополі або на околицях міста.

Автори кращих робіт були нагороджені дипломами, грамотами, грошовими преміями. Всі вихованці отримали подарунки-футболки з логотипом організації, книжки та необхідні аксесуари для дівчаток та хлопчиків. Після святкового заходу для всіх вихованців був підготовлений солодкий стіл з великим тортом.

Захід відбувся при фінансової підтримки мерією міста Гейдельберг (ФРН), який є містом-побратимом Сімферополя та за підтримки ГО «Кримсос».

В заході взяли участь понад 100 вихованців ГО «Кримська родина», а також чимало гостей, серед яких Муфтій мусульман України- Саід Імагілов, заступник Меджлісу кримськотатарського народу –Ільмі Умеров, керівник

відділу з питань міжнаціональних відносин Департаменту культури КМДА –Ольга Власенко, представники ГО «Кримсос»,тощо.

Після анексії Автономної Республіки Крим, починаючи з березня 2014 року, багато кримськотатарських родин і представників інших національностей були вимушені залишити свої домівки та переїхати до материкової частини України. Проблеми житла, працевлаштування для переселенців з кримськотатарської спільноти поглиблюється через занепокоєння за збереження своєї мови і культури.

З метою збереження рідної мови серед дітей з сімей переселенців, вивчення історії, літератури, хореографічна-пісенного фольклору, батьки кримських татар у 2015 році створили громадську організацію «Кримська родина» на базі якої за власні кошти почали навчання своїх дітей.

Діяльність організації «Кримська родина» є унікальним і, поки що, єдиним прикладом самоорганізації кримськотатарської громадськості, яка забезпечує культурно-освітні права своїх дітей в умовах вимушеного переселення з Криму

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини