Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ФСБ намагалася змусити політв'язня Зекір’ю Муратова шпигувати за одновірцями

16 / 06 / 2021

Про це Муратов заявив 26 травня під час засідання в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону, передає «Кримська солідарність».

Політв’язень розповів суду, що в середині квітня 2020 року співробітник ФСБ Олександр Компанійцев сказав йому, що від попереднього інформатора «немає толку» і запропонував Муратову співпрацю з силовиками.

«Зі мною будеш працювати — тобі зелене світло. Якщо ні, то підеш “тяжко”. Я відмовився, сказав, що нехай мене посадять краще, але проти свого народу і проти релігії я не піду», — передає слова Зекір’ї Муратова «Кримська солідарність».

Прізвище колишнього оперативника СБУ Компанійцева часто фігурує в справах «Хізб ут-Тахрір». У 2018 році він брав участь в судових засіданнях по Ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір», як основний свідок обвинувачення. Раніше він намагався схилити до «співпраці» політв’язня Арсена Джеппарова.

Нагадаємо, вранці 7 липня 2020 на різних районах Криму пройшли обшуки, після яких були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями.

Подробиці подій того дня читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини