Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Вадима Сірука залишили в СІЗО до 8 квітня

17 / 02 / 2017

Сьогодні, 17 лютого Верховний суд Криму не задовольнив апеляційну скаргу фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Вадима Сірука на продовження арешту до 8 квітня 2017 року. Про це в коментарі QirimInfo повідомила дружина Сірука Анна Богачова.

«Судове засідання почалося із затримкою на годину. Вадим клопотав про особисту участь, не по скайпу, однак суд відмовив», – розповіла Богачева.

Перед тим як судді пішли до нарадчої кімнати для винесення рішення, Вадим Сірук виступив з промовою.

Наводимо практично повний її текст.

«Я вже рік перебуваю в СІЗО, а це найжорсткіший запобіжний захід. Слідчий і прокурор навіть не намагаються змінити його і просто переписують клопотання протягом року. Перед винесенням рішення прошу суддів хоча б один раз привести довід про те, що я можу сховатися, якщо мене відпустять під домашній арешт.

А те, що у мене є український паспорт – так він є практично у всіх жителів Криму. Російські паспорти ми отримували в добровільно-примусовому порядку. Що стосується свідків – як я на них можу натиснути, якщо вони приховані і я їх не знаю?
Наведіть хоча б один істотний мотив, підтверджений доказом, на підставі якого мені продовжують термін тримання під вартою. Мені інкримінують скоєння тяжкого та особливо тяжкого злочинів. Хоча з аудіо і відео експертизи можна зробити висновок, що всі звинувачення будуються на записі розмови кухонного формату.

Я впевнений, що якщо кожному кримчанину встановити в будинку записуючий пристрій, то на кожного другого буде і стаття 205 [КК РФ] і стаття 278 [КК РФ] і багато інших. Якщо звичайно судити за таким принципом, як судять нас.

Вважаю, що утримання під вартою мене і моїх братів політично мотивоване.

Якщо правоохоронні органи вважають особливо небезпечними тих, хто роз’яснює своєму народу релігію культуру історію, тоді забороніть церкви, мечеті, синагоги і оголосіть себе громадянами комуністичної держави, а не демократичної і правової.
На підставі вищесказаного я вважаю, що моє утримання під вартою незаконним. Рішення суду прошу скасувати. Оскільки стороною звинувачення були озвучені лише мотиви, за якими я можу перешкодити попередньому слідству, але не наведено докази.

Суду належить встановити конкретні обставини про необхідність подальшого утримання мене під вартою. У мене все, ваша честь».

У січні стало відомо, що Вадиму Сірук буде пред’явлено додаткове обвинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади».

Зараз всі фігуранти «справи Хізб ут-Тахрір» проходять за статтею 205.5 КК РФ «Організація діяльності організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною».

Вадим Сірук Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Енвер Бекіров, Рефат Алімов і Арсен Джеппаров є фігурантами «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини