Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова знову посадили в карцер

12 / 06 / 2017

Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова посадили в карцер на 25 днів. Про це в коментарі QirimInfo повідомила його дружина Заріна Джеппарова. Адвокат Джеппарова Джеміль Темишев також підтвердив цю інформацію.

Джеппарова відправили в карцер за те, що він нібито не відкрив двері в камеру на вимогу адміністрації СІЗО.

«У них переповнена камера, адміністрація закидала туди людей, як кошенят. Там кімнатка найменша в СІЗО. Там навіть пройти неможливо. Якщо одна людина встала, другий вже не пройде. Тому двері в камеру погано відкривалася», – розповіла Заріна Джеппарова.

Джеппаров знаходиться в карцері вже третю добу.

«У нього йшло лікування, коли його посадили [в карцер]. Його забрали в шкарпетках і майці. Він всю ніч простояв там в сирому карцері», – додала дружина Джеппарова.

У січні цього року Джеппарова посадили в карцер на десять діб за те, що він нібито не збрив бороду.

Нагадаємо, за час перебування в СІЗО у Арсена Джеппарова значно погіршився стан здоров’я. На його тілі постійно виникають абсцеси. Через це в листопаді минулого року Джеппаров переніс операцію.

Нещодавно у Джеппарова утворилася нове запалення в області вуха. Через це він частково оглух. Крім того, його постійно мучать головні болі. Однак адміністрація СІЗО продовжує ігнорувати прохання Джеппарова про повноцінне медичне обстеження.

«Він мені на побаченні сказав, що кожен день пише заяви [про те, що потребує медогляду]. А виїзний терапевт, який до них приходить, сказав, що від мого чоловіка немає жодної заяви», – розповіла Заріна Джеппарова.

Надалі Джеппарова все ж провели медичний огляд.

«У нього взяли аналіз крові, сечі, поставили діагноз типу застуди і прописали п’ятиденний курс антибіотиків. Яких саме ми не знаємо. Навіть якщо він застудив це вухо, він два тижні ходив з раною, вона текла. І після цього у нього залишилося ускладнення, вухо майже не чує. Постійні головні болі так і залишилися. Він весь час на знеболюючих. Я йому передаю великі ампули знеболюючого», – додала дружина Джеппарова.

Адвокат Джеппарова Джеміль Темишев також неодноразово звертався до співробітників СІЗО, щоб його підзахисному надали медичну допомогу. Прохання Темішева адміністрація установи проігнорувала.

«Мене, як зазвичай, звинуватили в тому, що я шантажист і розкидаюся погрозами», – заявив раніше адвокат.

Завтра, 13 червня, адвокат знову спробує відвідати Джеппарова.

Арсен Джеппаров є одним з фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Він, разом з іншими фігурантами цієї справи Еміром-Усеїном Куку, Вадимом Сіруком, Рефатом Алімовим і Муслімом Алієвим, був затриманий в квітні 2016 року. Тиждень тому суд в закритому режимі на два місяці продовжив їм арешт.

Фігуранти цієї справи вже півтора року перебувають в СІЗО. Адвокати неодноразово заявляли, що слідство у цій справі затягується.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини