Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фальсифікації та незаконні докази: захист допитав свідків обвинувачення у «справі Приходька»

28 / 08 / 2020

 

Про це QirimInfo повідомив адвокат Олега Приходька Назім Шейхмамбетов.

За його словами, під час засідання було допитано трьох свідків, яких викликали за клопотанням захисту. Це слідчий і оперативний співробітник ФСБ, які проводили обшук в будинку у Олега Приходька 10 жовтня 2019 року, а також російський військовослужбовець, який був понятим.

«Під час обшуку були вилучені предмети «праворадикального змісту», як пояснили свідки, мобільний телефон і USB-накопичувач. Примітно, що в ході обшуку було виявлено декілька телефонів, але був вилучений тільки один. Свідки вказали, що під час обшуку телефони ніхто не досліджував, тобто не включали і ніяких дій з ними не проводили. Слідчий сказав, що візуально він визначив, що інші телефони не працюють, нібито вони старі, а цей він забрав. Варто сказати, що саме цей телефон містить листування, у якому нібито є інформація про наміри здійснити теракти, що є одним з ключових доказів проти Олега Аркадійовича. За твердженням Приходька, цей телефон йому не належить, він його ніколи не бачив і користувався телефоном BlackBerry 2000-років, що підтвердили і інші свідки раніше», — сказав Назім Шейхмамбетов.

Також, за словами адвоката, примітно те, що під час обшуку в склад оперативно-слідчої групи не входив вибухотехнік, хоча у той момент вже було порушено кримінальну справу стосовно Приходька за підозрою в незаконному виготовленні вибухівки та підготовці теракту.

«Очевидною була би участь вибухотехніка під час обшуку, оскільки днем ​​раніше, коли в гаражі Приходька проводили обшук, під час якого виявили вибухові речовини, вибухотехнік був присутнім», — додав Назім Шейхмамбетов.

На думку адвоката, всі ці факти підтверджують версію захисту про те, що ця кримінальна справа заснована на фальсифікаціях і незаконних доказах, і що Приходько не причетний до виготовлення вибухівки і планам здійснити теракти.

Наступне засідання у справі відбудеться 7 вересня.

Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя визначив проукраїнському активістові Олегу Приходьку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Приходька обвинуватили відразу за двома статтями КК РФ — ст. 205 ( «Підготовка терористичного акту») і ст.223.1. ( «Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв»). За версією російської влади, активіст нібито готував теракт в Генконсульстві РФ у Львові і в адміністрації м Саки.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини