Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Емір-Усеїну Куку безпідставно відмовляють у побаченні з ріними

3 / 07 / 2017

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку, який більше року утримується в СІЗО Сімферополя, жодного разу не отримував дозволу на побачення з рідними. Про це повідомляє Кримська правозахисна група. Дружина Куку Мер’єм неодноразово зверталася з письмовою заявою про надання побачення з чоловіком.

У письмових відмовах слідчий ФСБ посилається на ст. 18 федерального закону РФ від 15 липня 1995 року N 103-ФЗ «Про утримання під вартою підозрюваних і звинувачених у вчиненні злочинів». Однак при цьому він не вказує конкретну причину відмови.
Адвокат Куку Олексій Ладін вважає такі відмови в побаченні незаконними.

«Якщо раніше сім’я могла бачити його уривками під час судових засідань, то зараз засідання проводяться в закритому режимі. Захист планує це оскаржити спочатку в рамках судової системи Росії, а потім систематизувати і вже подавати жалобув Європейський суд з прав людини», – розповів Ладін.

У червні Емір-Усеїн Куку отримав лист зі словами підтримки від Конгресу українців Латвії. 23 червня Верховний суд Криму відхилив апеляцію Емір-Усеїна Куку на продовження йому терміну утримання під вартою. Його заарештували 11 лютого 2016 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини