Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Едем Смаілов

12 / 04 / 2023

Засуджений до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 16 вересня 2020 року) за звинуваченням у нібито організації та участі у діяльності терористичної організації (ч. 1 та ч. 2 ст. 205.5 КК рф).

У 2023 році Едему Смаїлову виповнилось 55 років. Чоловік народився в Узбекистані, до Криму родина повернулась* у 1992 році. Займався будівельними та оздоблювальними роботами. Також він був головою релігійної громади «Топчик» і провадив активну громадську діяльність — організовував релігійні свята, допомагав родинам політв’язнів та всім, хто потребував допомоги.

21 травня 2018 року Едема Смаїлова незаконно затримали після обшуку в його будинку за необґрунтованим звинуваченням. Йому безпідставно інкримінували порушення ч.2 ст.205.5 КК рф («Участь у діяльності терористичної організації»).

16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у рф виніс вирок відносно вісьмох фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», до якої належав Смаїлов. Його засудили до 13 років позбавлення волі.

Вдома на Едема чекає дружина та три доньки.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Едема Смаїлова особою, позбавленими свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки