Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Джелял та брати Ахтемови залишаться у СІЗО до 26 червня

21 / 02 / 2022

Підконтрольний РФ Верховний суд продовжив арешт Наріману Джелялу, Асану Ахтемову та Азізу Ахтемову на півроку. Таким чином вони залишаться під арештом у СІЗО як мінімум до 26 липня 2022 року.

Про це повідомляє адвокат Микола Полозов.

“Під час другого дня попереднього судового засідання, стороною захисту було заявлено низку клопотань. Через проведення засідання у закритому режимі, повідомляти про них немає можливості. Але жодне з клопотань не було задоволене. Натомість, прокурор клопотав про продовження арешту нашим підзахисним на півроку, до 26 липня. Це клопотання суд задовольнив” – розповів адвокат Микола Полозов.

Також, за словами адвоката, у справі заявлено цивільний позов підприємством “Кримгазмережі” на 105 тисяч рублів.

Нагадаємо, російська окупаційна влада Криму підозрює заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та двоюрідних братів Ахтемових у скоєнні диверсії на газопроводі в кримському селі Перевальне 23 серпня 2021 року.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

Проти Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, вчинений організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито здійснили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «вчиненні диверсії у складі організованої групи» (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ) та «незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, вчиненому організованою групою» (ч. 4 ст. 222.1 КК) РФ) та «контрабанді вибухового пристрою, скоєного організованою групою» (ч. 3 ст. 226.1 КК РФ).

Після затримання були опубліковані два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «визнання» з них тортурами вибивали силовики із ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він свідчив під тиском ФСБ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини