Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Директор «Херсонесу Таврійського» протоієрей Сергій йде у відставку

6 / 08 / 2015

Директор заповідника «Херсонес Таврійський» протоієрей отець Сергій (Халюта) офіційно склав свої повноваження, повідомляє телеканал «Дождь». «З урахуванням тієї ситуації, яка склалася, отець Сергій, як людина абсолютно неамбітна, далека від честолюбних домагань, прийняв рішення … поступитися, щоб ми мали можливість запропонувати губернатору нейтральну третю кандидатуру для забезпечення ефективного перехідного періоду передачі музею у федеральне підпорядкування. Цей перехід займе декілька місяців»- сказав на зустрічі міністр культури Володимир Мединський.

Нагадаємо, що протоієрей Сергій Халюта був призначений директором національного заповідника «Херсонес Таврійський» рішенням губернатора Севастополя Сергія Міняйло 29 липня. На думку Міняйло, Херсонес повинен бути місцем для поклоніння, паломницьким місцем, а не просто туристичним. Але проти даного призначення виступили наукові співробітники Херсонеса, які висловили побоювання, що під керівництвом священнослужителя буде знищений науково-дослідний центр з 200-річною історією. Тому співробітники заповідника зажадали повернути колишнього директора або призначити нового і компетентного.

1 серпня заповідник «Херсонес Таврійський», який входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, був включений указом Володимира Путіна в Список особливо цінних об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.

 
 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини