Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Двостороння пневмонія і COVID-19: суд в РФ продовжив арешт хворому політв'язню Зекір’ї Муратову (оновлено)

13 / 08 / 2021

Південний окружний військовий суд РФ продовжив утримання під вартою до листопада 2021 року кримському політв’язню Зекір’ї Муратову.

Про це QirimInfo повідомила адвокат в’язня Еміне Авамілєва.

Також, за її словами, у Муратова, який знаходиться в ростовській тюремній лікарні, підтвердили наявність COVID-19.

«Сьогодні засідання почалося з того, що суддя доповів про те, що отримана інформація на запит про стан здоров’я Муратова. Суддя озвучив, що у мого підзахисного двостороння пневмонія. При цьому ПЛР-тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції. Він залишається на стаціонарному лікуванні», — сказала Еміне Авамілєва.

Також адвокат звернула увагу на те, що суддя запитував у тюремноъ лікарні інформацію і про стан здоров’я Зекірёъ Муратова і про те, чи можна політв’язеня, на думку лікарів, тримати в СІЗО. Відповідь на друге питання, за словами Еміне Авамілєвоъ, під час засідання не пролунала.

Захист Муратова наполягав на тому, що політв’язня не можна утримувати під вартою за станом здоров’я і через відсутність у прокурора вагомих аргументів на користь продовження варти.

Однак суддя продовжив Зекір’ї Муратову термін утримання в СІЗО до 17 листопада 2021 року.

Наступне засідання у його справі відбудеться 13 вересня.

Як ми повідомляли раніше, лікарі ростовської міжобласної туберкульозної лікарні №19, де знаходиться 64-річний Зекір’я Муратов, оцінили стан його здоров’я як «задовільний». Тоді адвокат Еміне Авамілєва в коментарі QirimInfo висловила серйозні сумніви в такій оцінці.

Нагадаємо, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Зекір’ю Муратова госпіталізували з підозрою на пневмонію 26 липня. ПЛР-тести деякий час не підтверджували у нього наявність COVID-19.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини