Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

До Мохаммада Кабіра в камеру СІЗО помістили ВІЛ-інфікованого ув'язненого

30 / 06 / 2017

До Мохаммада Кабіра в камеру СІЗО помістили ВІЛ-інфікованого ув’язненого. Про це розповіла дружина Мохаммада Оксана.

«Його помістили приблизно три дні тому. Через адвоката Кабір розповів, що вночі у його співкамерника йшла з рота кров. Ему викликали лікаря і повинні були госпіталізувати. На даний момент їх троє в камері. Раніше, до того, як підселили ВІЛ-інфікованого з ними сидів Євген Панов», – розповіла Оксана.

За словами Оксани, стан здоров’я її чоловіка залишається важким, зокрема у нього з’явилися провали в пам’яті.

«Стан здоров’я дуже поганий. Передати ліки практично неможливо. Вони [адміністрація СІЗО] вимагають якісь сертифікати якості; українські сертифікати їм не підходять, в Росії ці сертифікати потрібно чекати місяцями. Мені жодного разу не вдалося передати ліки. Останній раз, коли йому стало погано в ІТТ, адвокат якимось чином зумів передати ліки. Крім того, він почав забуватися, каже, що дочка у нього народилася в 68-му році, хоча, це його дата народження. Він взагалі всі дати тепер плутає», – розповіла дружина Моххамад.

12 липня Залізничний суд Сімферополя розгляне скаргу захисту Моххамад Кабіра на бездіяльність керівництва СІЗО. «Ми з лютого вимагаємо, щоб Кабіра обстежила медкомісія. А зараз ми подали скаргу», – додала Оксана.

Нагадаємо, влітку минулого року житель Києва Мохаммад Кабір разом з родиною прямував до Криму. При перетині адмінкордону з окупованим півостровом його затримали російські прикордонники. Мохаммад вже більше 10 місяців утримується в СІЗО Сімферополя.

Влада Криму хоче екстрадувати його до Ірану, як нібито давно розшукуваного Інтерполом особливо небезпечного злочинця. Справа в тому, що ім’я та прізвище громадянина України частково співпали з розшукуваним іранською владою злочинцем. Тільки на підставі цього УФМС Криму розглядає питання екстрадиції Мохаммада в Іран. Там йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини