Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Держдепартамент США закликав РФ негайно відпустити Умерова

30 / 08 / 2016

У Держдепартаменті США висловили глибоку стурбованість утриманням у психоневрологічному диспансері в анексованому Криму заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Про це повідомив представник Держдепартаменту Джон Кірбі під час брифінгу в понеділок, 29 серпня.

«Ми вкрай стурбовані затриманням кримськотатарського лідера Ільмі Умерова. Ми розуміємо, що стан його здоров’я зараз критичний. Він залишається в примусовому психіатричному ув’язненні. Ця тактика утримання дисидентів у психіатричних палатах викликає глибоку тривогу. Ми приєднуємося до міжнародного співтовариства і закликаємо російський уряд звільнити його негайно», – йдеться у повідомленні, опублікованому в Twitter.

Нагадаємо, у травні 2016 Умеров був затриманий співробітниками ФСБ. Йому пред’явили звинувачення в закликах до порушення територіальної цілісності Росії і взяли підписку про невиїзд.

11 серпня Умеров потрапив до лікарні з гіпертонічним кризом, швидка забрала заступника голови Меджлісу прямо із зали Київського районного суду, де розглядалося питання про примусову судово-психіатричну експертизу. Через кілька днів оперативники ФСБ забрали Умерова з лікарні і перевезли в психіатричну лікарню.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини