Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Денис Кашук

29 / 01 / 2021

Його свідоцтво підприємця досі знаходиться в реєстрі YouControl як діюче.

У 2014 році Денис Кашук зареєструвався як підприємець в російському правовому полі і продовжив займатися рекламною діяльністю. 

17 грудня 2019 року о 10:00 Денис Кашук перестав відповідати на телефонні дзвінки і не вийшов на роботу, тож дружина Дениса, Ольга Кашук, звернулася в поліцію із заявою про його зникнення. Представники поліції взяли у Ольги його фотографію і зубну щітку (на думку Ольги, для зразка ДНК). Наступного ранку співробітники ФСБ провели вдома у Кашука огляд. Вилучили техніку та електронні носії інформації, а також повідомили його дружині, що його було затримано за підозрою у виготовленні вибухівки. 

Його звинуватили за ст. 222 КК РФ («Незаконне придбання, передача, збут, зберігання або носіння зброї, його основних частин»), ст. 222.1 КК РФ («Незаконне придбання, передача, збут, зберігання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв»), ч.1 ст. 226.1 КК РФ (контрабанда вибухових речовин).

 

20 грудня 2019 року, перед судовим засіданням щодо обрання Кашуку запобіжного заходу, в єдиній з моменту затримання особистій розмові з матір’ю, Катериною Василівною Кашук, Денис попросив своїх батьків і дружину з дитиною покинути півострів через те, що на сім’ю «багато матеріалів». Згадучи розмову з сином, Катерина Василівна сказала, що він був «абсолютно пригнічений. (…) на нього чинять і фізичний, і моральний тиск».  Під час судового засідання Кашук клопотав про те, щоб судовий процес проходив у закритому режимі. За словами його колишнього адвоката, Назіма Шейхмамбетова, такі дії з боку обвинувачених є рідкістю, адже тоді на судові засідання не допускають родичів. Шейхмамбетов також повідомив, що під час того засідання Кашук «дуже хвилювався і постійно повторював “У мене все добре. Бережіть себе”», що, на думку адвоката, свідчить про «важкий емоційний стан« Кашука.   

 

27 грудня 2020 року стало відомо, що батьки Кашука виїхала з території півострова на материкову частину України, побоюючись переслідувань. 

Підконтрольний Кремлю суд засудив Кашука до 3 років та 8 місяців колонії.

Дружина – Ольга Кашук, неповнолітній син.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки