Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Чотирьох обвинувачених у справі «Хізб ут-Тахрір» визнали політв'язнями

19 / 07 / 2016

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями чотирьох осіб, які були заарештовані в Криму у справі «Хізб ут-Тахрір». Відповідне звернення правозахисники опублікували на сайті організації.

У зверненні наголошується, що Верховний суд РФ визнав «Хізб ут-Тахрір» терористичною організацією необгрунтовано і закликає звільнити Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваітова і Нурі Примова.

“В даний час немає жодного факту вчинення або підготовки учасниками цього об’єднання терактів де-небудь у світі, в тому числі на Близькому Сході… У той же час, звинувачення в серйозних злочинах грунтуються саме на цьому голослівному, з нашої точки зору, рішенні Верховного суду. Фігурантів справи не звинувачують ні в чому, крім приналежності до «Хізб ут-Тахрір», читанні ісламістської літератури, спілкуванні. Ніяких підтверджень, що обвинувачені представляють суспільну небезпеку, немає”, — повідомляється в заяві.

Також в зверненні згадується, що відповідно до міжнародного гуманітарного права, Росія обмежена в своїх повноваженнях: вона не має права цілком скасовувати діюче на момент початку окупації кримінальне законодавство і замінювати його своїм.

Нагадаємо, що в Північно-Кавказькому окружному військовому суді Ростова-на-Дону розглядається справа чотирьох мусульман з Криму – Ферата Сайфуллаєва, Нурі (Юрія) Примова, Рустема Ваітова, Руслана Зейтуллаєва. Їх звинувачують в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», оголошеної в РФ терористичною.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини