Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Брату політв'язня Костенко погрожують примусовою психіатричною експертизою

18 / 02 / 2016

Євгена Костенко, брата політв’язня Олександра Костенко, примушують до психіатричної експертизи.

Як повідомив адвокат Костенко Дмитро Сотников на своїй сторінці в Facebook, пройти психіатричну експертизу Євгена змушують в зв’язку з порушеною проти нього кримінальною справою.

«У Євгена Костенко новий слідчий. Про це він мені повідомив позавчора — 16.02.2016. Його викликали на допит без адвоката. Оскільки відмовитися від явки він не може, то прийшов, щоб повідомити, що не буде ні в чому брати участь без свого захисника. Слідчий стала вмовляти Євгена на проходження психіатричної експертизи добровільно. Євген відмовився. Тоді вона почала погрожувати, що вийде з клопотанням про примусову психіатричну експертизу в суд», — написав адвокат.

За словами Сотникова, в російському законодавстві не передбачена примусова здача такого виду експертизи у випадку з його підзахисним.

«Нагадаю, що згідно зі ст. 28 Федерального закону від 31.05.2001 № 73-ФЗ «Про державну судово-експертної діяльності в РФ» коло осіб, які можуть бути спрямовані на судову експертизу в примусовому порядку, визначається процесуальним законодавством Російської Федерації. У разі, якщо в процесуальному законодавстві Російської Федерації не міститься прямої вказівки на можливість примусового направлення особи на судову експертизу, державне судово-експертної установи не має права проводити судову експертизу щодо цієї особи в примусовому порядку», — повідомив Сотников.

Нагадаємо, що Олександра Костенко засудили в окупаційному Криму на 3 роки 11 місяців. Йому інкримінують нанесення тілесних ушкоджень співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут» в Киеві під час Революції гідності.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини