Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Болі в спині і серце: лікарі не надають медичну допомогу політв'язню у справі «Хізб ут-Тахрір» Шабану Умерову

26 / 12 / 2019

Про це повідомив його адвокат Назім Шейхмамбетов після зустрічі з підзахисним.

«Сьогодні мені вдалося відвідати в слідчому ізоляторі Сімферополя мого підзахисного Шабана Умерова. Основною метою моєї зустрічі було з’ясувати, чи надається йому допомога після поданих мною заяв. Напередодні у нього був приступ болю в серці. За словами Умерова, відразу через кілька днів, після того, як я подав заяву, його оглянув лікар. Поміряли тиск, зробили кардіограму. І лікар повідомив, що на його думку, «проблем з серцем у мого підзахисного немає». Поряд з цим, Шабан Умеров повідомив, що він відчуває періодичні болі в області серця, але завдяки медикаментам, які були раніше передані, він періодично їх випиває і біль стихає», – розповідає Шейхмамбетов.

Він також додав, що політв’язень схуд і у нього загострилася проблема зі спиною, яка турбувала Умерова і до затримання. Кримський татарин звертався з цього приводу за медичною допомогою, однак, на сьогодні, вона надана не була.

Шейхмамбетов збирається найближчим часом направить відповідне звернення з приводу хвороби серця і з приводу сколіозу, для того, щоб в умовах слідчого ізолятора йому була надана відповідна допомога.  

27 березня в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар, після яких 23-м активістам «Кримської солідарності» був обраний запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

28 березня стало відомо, що в Ростовській області були затримані активісти ГО «Кримська солідарність» Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов і Владлен Абдулкадиров, яких в день масових обшуків 27 березня, не було вдома.

Ремзі Бекирова, Різе Ізетова, Руслана Сулейманова, Фаріда Базарова і Шабана Умерова звинувачують в ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної групи). Іншим затриманим інкримінують ч. 2 ст. 205.5 КК Росії (участь в діяльності терористичної організації).

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини