Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

Блокаду Криму хочуть скасувати через суд

1 / 02 / 2016

Окружний адміністративний суд Києва прийняв до розгляду позов громадської організації «Правозахисна група 20 лютого» про скасування постанови Кабінету міністрів України №1035. Про це повідомляється на офіційній сторінці громадської організації у Facebook. Нагадаємо, відповідна постанова накладає заборону на постачання українських товарів із материкової частини до Криму і назад.

Як зазначено в позові, представники громадської організації вимагають у суді визнати протиправною і скасувати постанову Кабміну від 16 грудня №1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) із тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію». Вони також просять витребувати в уряді всі документи, на підставі яких було ухвалено цю постанову.

Крім того, позивачі вимагають зупинити дію постанови у зв’язку з тим, що вона «може завдати шкоди конституційним і громадянським правам громадян, які неможливо буде відновити у разі дії документа».

Розгляд позову почнеться в середу 3 лютого. Клопотання про зупинення дії постанови буде заявлено вже на цьому засіданні.

Постанова Кабміну України набула чинності в середині січня 2016 року. Документом запроваджені обмеження на ввезення із Криму на материк і назад продуктів харчування й інших особистих речей.

Відповідно до документа, з собою можна провести предмети, зазначені у 370 статті Митного кодексу України. У ній перераховані 23 найменування особистих речей (одяг, техніка, предмети особистої гігієни тощо).

Поділитись

[wp_social_sharing social_options='facebook' facebook_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image=''] [wp_social_sharing social_options='twitter' twitter_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image='']

Вибір редакції

Ще Новини