Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Білял Аділов

27 / 01 / 2021

Засуджений до 14 років позбавлення волі (вирок від 12 травня 2022 року) за звинуваченням у нібито участі у діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ) 

У цьому році Білялу Аділову виповниться 53. Їх він «відсвяткує» за ґратами. У 2022 році російський суддя засудив його до 14 років позбавлення волі за начебто «участь у діяльності терористичної організації Хізб ут-Тахрір».

Чоловік народився та виріс у Ташкенті. У 1990 році, коли йому було 20 років, він переїхав* до Криму. Працював будівельником у Сімферополі. Вільний час проводив зі своєю сім’єю, їздив із ними на природу та до моря. Виховував шістьох дітей, наймолодшій дівчинці зараз 8 років.

За декілька років до арешту активно підтримував політв’язнів — відвідував суди та обшуки, допомагав родинам затриманих активістів. 27 березня 2019 року Біляла арештували під час масових обшуків за необґрунтованими звинуваченнями.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Біляла Аділова особою, позбавленою свободи із політичних мотивів..

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки