Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Білогірська «справа Хізб ут-Тахрір»: суд допитав «зручного» обвинуваченню свідка

20 / 08 / 2020

Під час засідання було допитано прихованого свідка під псевдонімом «Аблаєв».

Про це QirimInfo повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов.

За його словами, в ході допиту прихований свідок показав, що він знайомий з обвинуваченими, і що нібито в 2016 році після закінчення п’ятничної молитви в мечеті Білогірська до нього підійшли Ернес Омеров і Айдер Джеппаров, і запропонували вивчати іслам «грунтовніше». Після цього вони разом пройшли до будинку Омерова, де вони готувалися вивчати іслам.Скритий свідок заявив, що нібито на регулярній основі став відвідувати ці заходи.

«Згідно з його свідченнями на даних заходах обговорювалися релігійні, політичні питання і тд. При цьому він це все характеризував як питання терористичного характеру, як, власне, це і представляє обвинувачення. Ми до цього досліджували аудіозаписи цих зустрічей. На цих записах були зафіксовані розмови імовірно наших підзахисний (проте це ще викликає сумніви), де обговорюються питання релігійного, історичного, політичного, соціокультурного характеру. Ні про який тероризм, насильство, захоплення влади не йдеться », – сказав Назим Шейхмамбетов.

Як заявив адвокат, інститут прихованих свідків – це зручний для звинувачення інструмент, який дає можливість переслідувати будь-якого, кого влада РФ вважають небезпечним.

«На жаль суди досить лояльно ставляться до цього інституту і допиту цих людей. Треба відзначити, що в ході допиту прихованого свідка найчастіше вони не відповідають на незручні для них питання, посилаючись на те, що це може призвести до розкриття їх особистості. По суті, ми не можемо перевірити їх алібі, чи дійсно ця людина існує, дійсно він знайомий з кимось із підсудних, чи дійсно він був у тому місці в той час і в той день, в якому він вказує. По суті, захист позбавлена ​​інструментів ефективної оборони від таких свідчень », – додав Назім Шейхмамбетов.

Нагадуємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в м. Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і мешканець селища Зуя — Айдер Джаппаров.

У той же день підконтрольний Росії Київський райсуд в Сімферополі обрав затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Енвера Омерова обвинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, усіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини