Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Бекіров» не пам'ятає: таємний свідок не зміг відповісти на більшість запитань захисту фігурантів 2-ї бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір»

16 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За словами адвоката Олексія Ладіна, на більшість запитань захисту свідок відповідав, що він нібито не пам’ятає.

«Багато питань захисту свідкові суд знімає. Ці питання стосуються фактів, які на думку захисту, говорять про те, що свідок є агентом спецслужб, є залежним від спецслужб», — додав інший адвокат обвинувачених Назім Шейхмамбетов.

За словами адвоката Едема Семедляева, російська влада позбавляє фігурантів справи можливості отримувати передачі, позбавляють прогулянок і вечері, оскільки із зали суду їх доставляють в СІЗО тільки о 23.00, коли робочий день в ізоляторі закінчується. На думку захисника, така ситуація призведе до того, що і без того підірване здоров’я в’язнів буде погіршуватися.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в Росії, але легальна в Україні). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір’яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в будинках Едему Смаілова і Сервера Мустафаєва.

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

З початку окупації Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини