Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Батальйон ім. Номана Челебіджихана: до ув’язненого кримського татарина застосовували тортури

7 / 09 / 2022

До Арсена Ібраімова, засудженого до 10 років у справі батальйону імені Номана Челебіджихана, застосовували тортури. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«КримSOS стало відомо, що після незаконного затримання на обличчі та тілі Арсена Ібраімова були помічені значні почервоніння. Це свідчить про застосування грубої сили та тортур з боку співробітників фсб рф під час допиту для отримання «зізнання» Ібраімова», — розповів Євгеній Ярошенко.

У контексті міжнародного збройного конфлікту таке поводження із затриманим вважається катуванням відповідно до низки норм міжнародного права:

  • ст. 1 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання;
  • ст. 7 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 3 Європейської конвенції про прав людини;
  • ст. 32 та ст. 147 IV Женевської конвенції;
  • ст. 75 (2)(a)(II) Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій.

Крім того, такі дії відносно Арсена Ібраімова становлять воєнний злочин відповідно до ст. 147 IV Женевської конвенції, ст. 85 (5) Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій та ст. 8 (2)(a)(II) Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Міжнародне право забороняє катування будь-кого і за будь-яких обставин.

Кримського татарина Арсена Ібраімова незаконно затримали на адміністративній межі між Херсонською областю та АР Крим 6 квітня 2022 року. 25 серпня так званий «Київський районний суд міста Сімферополя» виніс йому вирок за нібито участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана. Арсен Ібраімов не був активістом, не брав участі у кримськотатарських акціях та спростовує усі інкриміновані звинувачення.

Вибір редакції

Ще Новини