Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Батальйон ім. Номана Челебіджіхана: кримського татарина незаконно ув’язнили на 10 років

6 / 09 / 2022

Кримського татарина Арсена Ібраімова незаконно засудили до 10 років ув’язнення за нібито участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Ув’язнення Арсена Ібраімова є політично мотивованим. Чоловіка засудили до 10 років за ґратами. Наразі він перебуває у Сімферопольському СІЗО», — сказав Євгеній Ярошенко.

Як стало відомо КримSOS, Арсена Ібраімова незаконно затримали на адміністративному кордоні між Херсонською областю та АР Крим 6 квітня 2022 року. 25 серпня так званий «Київський районний суд міста Сімферополя» виніс вирок кримському татарину Арсену Ібраімову за нібито участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана. Арсен Ібраімов не був активістом, не брав участі у кримськотатарських акціях та спростовує усі інкриміновані звинувачення.

«Російська окупаційна влада може використовувати справу «Батальйона імені Номана Челебіджихана» для помсти кримським татарам у Херсонськй області за так звану «блокаду Криму». Крім того, рф виправдовує арешти за нібито причетність до батальйону імені Номана Челебіджіхана тим, що батальйон ставить за мету деокупацію півострова», — пояснює Євгеній Ярошенко.

За звинуваченням у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана наразі заарештовані мінімум 16 людей, з них 10 — після 24 лютого. 1 червня 2022 року верховний суд рф визнав батальйон терористичною організацією.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини