Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Батальйон ім.Номана Челебіджіхана: за 108 днів політв’язнів більше, ніж за 8 років війни

11 / 06 / 2022

За 108 днів повномасштабного вторгнення в окупованому Криму за звинуваченнями в участі у кримськотатарському батальйоні було заарештовано більше осіб, ніж за 8 років війни. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

“З 24 лютого 2022 року окупанти заарештували 7 осіб за нібито участь у батальйоні імені Номана Челебіджіхана. В той час коли за попередні 8 років війни за цими ж звинуваченнями переслідувалось 6 осіб”, – розповідає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

Наразі стало відомо про сьомого кримського татарина, якого утримують у Сімферопольському СІЗО у справі батальйону імені Номана Челебіджіхана з початку повномасштабного вторгнення. Це – Артур Меметшаєв, батько 6 дітей. 

4 особи з 7 затриманих від 24 лютого були викрадені на Херсонщині та насильно вивезені в Крим: Арсен Ібраїмов, Айдер Умеров, Руслан Абдурахманов та Артур Меметшаєв .

Нагадуємо, що 1 червня 2022 року, верховний суд рф визнав “Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана” терористичною організацією. Зараз відомо про 13 політв’язнів, яких звинувачують у нібито участі в цьому батальйоні. Семеро з них були затримані вже після 24 лютого 2022 року.

Раніше Євгеній Ярошенко зазначав, що може збільшитися кількість викрадень кримських татар на Херсонщині та їх звинувачень  у причетності до батальйону імені Номана Челебіджіхана

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини