Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримських татар з Херсонщини можуть ув’язнити за звинуваченнями у тероризмі

2 / 06 / 2022

Кількість викрадень кримських татар на Херсонщині та утримання їх у Сімферопольському СІЗО через начебто участь у батальйоні імені Номана Челебіджіхана може збільшитися. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“Після 24 лютого 6 кримських татар були заарештовані за нібито причетність до батальйону імені Номана Челебіджіхана. Деякі з них були викрадені у Херсонській області та насильно вивезені в Крим. Кількість викрадень кримських татар на Херсонщині та утримання їх у Сімферопольському СІЗО через начебто участь у батальйоні імені Номана Челебіджіхана може збільшитися”, – зазначає  аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Нагадаємо, що вчора, 1 червня, верховний суд рф визнав “Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана” терористичною організацією. 

“Вироки за цим обвинуваченням можуть у майбутньому збільшити. Якщо раніше фігурантам справ про “участь у батальйоні Номана Челебіджіхана” загрожувало до 15 років ув’язнення (ч. 2 ст. 208 КК рф), то тепер їм як “учасникам” начебто  “терористичної організації” може загрожувати до 20 років в’язниці (ч. 2 ст. 205-5 КК рф)”, – розповідає Євгеній Ярошенко.

До початку 2021 року року за звинуваченнями у нібито причетності до батальйону імені Номана Челебіджіхана затримано 6 осіб: Февзі Саганджі, Ділявер Гафаров, Едем Кадиров, Айдин Мамутов, Наріман Межмедінов, Меджит Аблямітов.  

Після 24 лютого – ще 6 людей. Це Насрулла Сейдалієв, Рустем Османов, Рустем Гугурик, Арсен Ібраїмов, Айдер Умеров та Руслан Абдурахманов.

Раніше Євгеній Ярошенко в ефірі “Громадського радіо” вже розповідав, що у Криму рф посилює тиск на кримських татар через нібито участь у батальоні ім. Номана Челебіджіхана. 

Довідково: на початку 2016 року під час блокади адмінкордону з окупованими Кримом кримські татари почали об’єднуватись у добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана. Об’єднання назвали на честь кримськотатарського політика, першого Голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини